Založ si blog

Seriál „Slovania“ bez Slovanov?

 

„Slovania“ bez Slovanov?

 

Určite nikomu neuniklo premiérovanie nového seriálu Bebjaka s názvom Slovania. Ide o ukrajinsko-slovenský seriál. Vynikajúce efekty, vynikajúca dynamika, vynikajúco efektívne spracované scény. Skvelé kostýmy, zaujímaví herci. Avšak je tu jedna, dosť významná disharmónia. Jedna veľmi vážna nezrovnalosť. Keďže ide o seriál o Slovanoch v širšom zameraní, aj komerčnom, tak by bolo prinajmenšom jasným profesionálnym signálom zaradenie aj ďalších slovanských krajín do tohto projektu. Ak ovšem nejde o spolitizovaný zámer. A o to ide v našom poukázaní na nebezpečný subjektívny neprofesionálny signál od tvorcov. Taktiež je nedomyslená týmto počinom aj komerčná stránka, ktorá tým, že zaradila do seriálu len hercov z Ukrajiny a Slovenska, z tej najextrémistickejšej krajiny v súčasnosti zo slovanskej proveniencie, tak zároveň vylúčila úspech tohto seriálu v najväčších slovanských krajinách, ktoré tvoria ( zatiaľ ) jadro zdravej spoločnosti bez fašistických nánosov a prejavenia extrémnej nenávisti k ostatným slovanským krajinám. Reč je o Rusku a Bielorusku. 

Prečo Bebjakovi, tak skvelému režisérovi išlo viac o politickú stránku ako komerčnú? 

Pri ozajstnej umelecko-komerčnej práci je to nekompatibilné. Je to teda viac o politike alebo umení? Alebo umení v politike?

Bebjak ale nie je osamotený v podobnom trende. Bohužiaľ to vidíme aj v niektorých politických, a len obsahom podobných projektoch, ako priam politický projekt Pumpa. O škandalóznom a extrémne nehumánnom “ kopnutí“ si do generála SR, ktorý z nejasných príčin zomrel vo väzení ani netreba hovoriť. Je to verejnosti veľmi smutne známe. Pričom indície hovoria skôr o inštitucionálnej vražde. Žáner humorného seriálu je najlepším prostriedkom zakryria pravdy a banalizovania reality, a profesionáli to vedia, preto to tak radi využívajú. Bez kúska hanby.

No, seriál Slovania je robený skôr na častejšie reprízovanie, a tým, že ide v rámci marketingu o kvalitné dielo, čo do formálnej stránky, je o to nebezpečnejšie a priamo provokuje a rozbíja jednotu Slovanov!!! Je zameraný skôr proti Slovanom ako by ich zjednocoval, a to v tak vyostrenej dobe na ukrajinsko ruskom pomedzí len zväčšuje napätie.

Aj keď si myslím, že herci, dúfam, nie sú politicky zaťažení, ale ozaj si niekto myslí, že režim, kde sa vraždia politickí oponenti a terorizujú iné národnosti je ten správny príklad slovanstva?

USA vyhlásia vojnu Rusku? !

20.03.2021

Ani tomu nie je tak dávno ako som uvažoval nad tým, prečo sa Ukrajina musela vyvinúť pomocou USA platených demonštrácii do takého stavu v akom bola a v akom je stále i dnes, aj napriek tomu, že väčšina Ukrajincov má iný názor ako menšina, ktorá tam vládne už 7 rokov. Áno, zničenie demokracie na Ukrajine bolo kľúčové k tomu, aby USA začali vojnu na európskom [...]

Kto zavraždil generála Lučanského?

29.12.2020

Článok blogera, ktorý predpovedal Lučanského smrť sa naplnil. Priznám sa, že som tomu neveril, ale logické myslenie nepopustí. Budem len veľmi krátky. Som zhrozený!!! Všetko zapadá presne podľa správania Kolíkovej, ktorá najprv ponúkla asi štyri verzie jeho údajného zranenia. Následné pochybné vyšetrovanie, ktoré vyznelo absolútne nedôverihodne, pretože sa [...]

Teror vlády pokračuje. Zmrzačený generál.

12.12.2020

Poetické obdobie, ako sa zdá skončilo. Správa, ktorú som si čítal prednedávnom, o zadržaní generála Lučanského ako aj mnohých iných len preto, že vykonávali svoje funkcie a snažili sa tento národ udržať na akej takej úrovni ma znepokojujú, ale očakával som ich. Avšak to, že generála zadržali bez dôkazov, len na základe podozrenia kajúcnikov a vo väzení [...]

polícia, policajné auto, policajti

Polícia rozložila gang prevádzačov, ktorí nelegálne zamestnávali cudzincov

18.05.2021 16:20

Štyrom ženám a štyrom mužom vo veku od 32 do 50 rokov hrozí trest odňatia slobody na dva až osem rokov.

Vladimír Lengvarský

Smer chce odvolávať Lengvarského, ak do pondelka nevyrieši očkovacie certifikáty

18.05.2021 15:19, aktualizované: 16:01

Fico povedal, že Slovensko nie je súčasťou dohody okolitých krajín o voľnom cestovaní, pretože nemáme jednotný certifikát.

kajetán kičura

Kičura zostáva vo väzbe, súd zamietol jeho sťažnosť

18.05.2021 14:42, aktualizované: 14:56

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv je vo väzbe od vlaňajšieho apríla.

NAKA Babylon väzba arpáš

Prokurátor podal v kauze Babylon obžalobu na tri osoby

18.05.2021 14:30

Vecou sa bude zaoberať banskobystrické pracovisko Špecializovaného trestného súdu.

karolmalina

Socializmus si musí spoločnosť zaslúžiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 76
Celková čítanosť: 489704x
Priemerná čítanosť článkov: 6443x

Autor blogu

Kategórie