Založ si blog

Seriál „Slovania“ bez Slovanov?

 

„Slovania“ bez Slovanov?

 

Určite nikomu neuniklo premiérovanie nového seriálu Bebjaka s názvom Slovania. Ide o ukrajinsko-slovenský seriál. Vynikajúce efekty, vynikajúca dynamika, vynikajúco efektívne spracované scény. Skvelé kostýmy, zaujímaví herci. Avšak je tu jedna, dosť významná disharmónia. Jedna veľmi vážna nezrovnalosť. Keďže ide o seriál o Slovanoch v širšom zameraní, aj komerčnom, tak by bolo prinajmenšom jasným profesionálnym signálom zaradenie aj ďalších slovanských krajín do tohto projektu. Ak ovšem nejde o spolitizovaný zámer. A o to ide v našom poukázaní na nebezpečný subjektívny neprofesionálny signál od tvorcov. Taktiež je nedomyslená týmto počinom aj komerčná stránka, ktorá tým, že zaradila do seriálu len hercov z Ukrajiny a Slovenska, z tej najextrémistickejšej krajiny v súčasnosti zo slovanskej proveniencie, tak zároveň vylúčila úspech tohto seriálu v najväčších slovanských krajinách, ktoré tvoria ( zatiaľ ) jadro zdravej spoločnosti bez fašistických nánosov a prejavenia extrémnej nenávisti k ostatným slovanským krajinám. Reč je o Rusku a Bielorusku. 

Prečo Bebjakovi, tak skvelému režisérovi išlo viac o politickú stránku ako komerčnú? 

Pri ozajstnej umelecko-komerčnej práci je to nekompatibilné. Je to teda viac o politike alebo umení? Alebo umení v politike?

Bebjak ale nie je osamotený v podobnom trende. Bohužiaľ to vidíme aj v niektorých politických, a len obsahom podobných projektoch, ako priam politický projekt Pumpa. O škandalóznom a extrémne nehumánnom “ kopnutí“ si do generála SR, ktorý z nejasných príčin zomrel vo väzení ani netreba hovoriť. Je to verejnosti veľmi smutne známe. Pričom indície hovoria skôr o inštitucionálnej vražde. Žáner humorného seriálu je najlepším prostriedkom zakryria pravdy a banalizovania reality, a profesionáli to vedia, preto to tak radi využívajú. Bez kúska hanby.

No, seriál Slovania je robený skôr na častejšie reprízovanie, a tým, že ide v rámci marketingu o kvalitné dielo, čo do formálnej stránky, je o to nebezpečnejšie a priamo provokuje a rozbíja jednotu Slovanov!!! Je zameraný skôr proti Slovanom ako by ich zjednocoval, a to v tak vyostrenej dobe na ukrajinsko ruskom pomedzí len zväčšuje napätie.

Aj keď si myslím, že herci, dúfam, nie sú politicky zaťažení, ale ozaj si niekto myslí, že režim, kde sa vraždia politickí oponenti a terorizujú iné národnosti je ten správny príklad slovanstva?

Zrada je horšia ako smrť. Ako vypadá dokonalá mafia?

27.08.2021

Povedzme si, že naše úvahy budú celkom hypotetické o eventuálnej podobe mafii. Všetci, alebo aspoň väčšina z nás sme videli taliansky seriál o vtedajšej mafii v rovnomennom štáte s názvom Chobotnica. Skúsme si teda prehodiť paralelu na pomery aj hociktorého iného štátu. V Chobotnici, ak sa dobre pamätám, mala mafia presah aj do politiky, ale len regionálnej a [...]

USA vyhlásia vojnu Rusku? !

20.03.2021

Ani tomu nie je tak dávno ako som uvažoval nad tým, prečo sa Ukrajina musela vyvinúť pomocou USA platených demonštrácii do takého stavu v akom bola a v akom je stále i dnes, aj napriek tomu, že väčšina Ukrajincov má iný názor ako menšina, ktorá tam vládne už 7 rokov. Áno, zničenie demokracie na Ukrajine bolo kľúčové k tomu, aby USA začali vojnu na európskom [...]

Kto zavraždil generála Lučanského?

29.12.2020

Článok blogera, ktorý predpovedal Lučanského smrť sa naplnil. Priznám sa, že som tomu neveril, ale logické myslenie nepopustí. Budem len veľmi krátky. Som zhrozený!!! Všetko zapadá presne podľa správania Kolíkovej, ktorá najprv ponúkla asi štyri verzie jeho údajného zranenia. Následné pochybné vyšetrovanie, ktoré vyznelo absolútne nedôverihodne, pretože sa [...]

Očkovanie / Vakcína /

Viac ako dve tretiny Slovákov by sa nechali preočkovať treťou dávkou vakcíny

16.09.2021 23:01

Čo sa týka očkovania detí vo veku od 5 do 11 rokov, ochota zaočkovať ich proti ochoreniu COVID-19 bola u opýtaných veľmi nízka.

taliansko, premiér, Silvio Berlusconi

Berlusconi po odkladoch v procese odmieta psychiatrické vyšetrenie

16.09.2021 22:31

Proces v Miláne sa týka erotických večierkov, ktoré bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi v minulosti organizoval.

fico kaliňák kamenický

Smer chce opäť odvolávať Mikulca, kritizuje závery bezpečnostnej rady

16.09.2021 19:00

Bezpečnostná rada štátu rokovala o aktuálnej situácii v silových zložkách.

pocasie-17-9-2021

Letné teploty nám mávajú na rozlúčku. Rátajte s dažďom a ochladením

16.09.2021 17:17

Počasie bude každým dňom sychravejšie. Na mnohých miestach budú prehánky alebo dážď. Ako dlho to potrvá?

karolmalina

Socializmus si musí spoločnosť zaslúžiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 506570x
Priemerná čítanosť článkov: 6579x

Autor blogu

Kategórie