Založ si blog

„Zem plače“

Dehonestácia pravdy v našej spoločnosti je znakom úpadku mravnosti. Je to stav,  keď úzka skupina ľudí,  zapredaných za ten pomyselný judášov groš dostáva spoločnosť na tú najnižšiu možnú úroveň.

  Dá sa dokonca aj tvrdiť, že vojna je vyšší stav uvedomenia,  pretože je dôkazom stretu so skupinou,  ktorá si pravdu uvedomuje do takej miery,  že v rámci zachovania rodu,  národa a hodnôt je donútená bojovať.

Stav v spoločnosti,  kde ľudia veria lžiam je mimoriadne nebezpečný. Tento stav tu máme do veľkej miery v súčastnej dobe.

Jednotlivci,  skupiny,  strany zodpovedné za zachovanie rodu,  národa,  jeho hodnôt a kultúry sa v takomto prípade angažujú a bohužiaľ nastáva konflit.

Úlohou v dnešnej dobe je však predísť takémuto variantu riešenia problémov a presvedčiť ľudí v to,  aby prestali veriť lžiam aj bez vojny. Je to ale mimoriadne náročná úloha.

Strany snažiace sa o zvýšenie morálneho kreditu spoločnosti sú médiami zatlačené do úzadia. Napríklad KSS,  Vzdor a iné,  ozaj ľavicové strany.

Je tu aj problém deformácie ľavicového zmýšľania. Vychádza hlavne z glogalizačných tendencií zo západnej Európy v rámci nezmyselného neomarxizmu. Tzv. „multy kulty“ je ten najhorší variant „ne-riešenia“ sociálnych a spoločenských problémov. Je to zastierací postup ako futuristicky „nakopnúť“ západnú znudenú spoločnosť. Zároveň aj ako zbraň namierenú proti sebe a iným národom.

Ako príklad šírenia prevzatých lží môžem len uviesť zinscenovanie chemických útokov,  akože vládnucej strany v Sírii proti vlastným obyvateľom. Ďalej šírenie klamstiev okolo neexistujúceho masového dopingu v ruskom športe. Pritom ukrajinské škandály s dopingom MOV ani len neriešila. Nevraviac o tom,  že aj v iných štátoch boli preukázané dopingové aféry.

Západ neustále len provokuje a krivdí nielen Rusku. Snaha vyprovokovať Rusov je evidentná.

Heslami o mieri v južnej Kórei je viac ako divné,  ak sa pozrieme ako sa správaju k zamestnanncom v cudzích krajinách. KĽDR pritom nikoho nikdy bezdôvodne,  narozdiel od USA nenapadla.

Návrat k hitlerovským olympiádam je smutná udalosť. Za to však športovci a ani organizátori nemôžu.

Nedovoľme pár spolitizovaným ľuďom pokaziť svetu radosť zo športu.

Fandím demonštráciám pred RTVS a proti NATO.

Smutné je,  že ľudia sú už tak klamaní,  že nevedia a nevidia ako sa s nimi klérus zahráva. Obviňujeme vždy len tých okolo nás,  ktorí za to,  na akú nízku hodnotovú,  sociálnu a morálnu úroveň klesli nemôžu. Vlastne môžu,  pozerajú a počúvajú tých,  ktorí ich klamú.

Spravme si svet ozajstný nie len virtuálny z telky. Započúvajme sa do zeme,  ktorú nám politici pomaličky rozpredávajú cudzincom a oligarchom.

Je smiešne ako médiá učia k nenávisti k Rusku,  demagogizujú a klamú v spravodajstve a pritom produkujú relácie o ľudovej tvorbe,  ale v západnom štýle superstar. Ako otravujú a ohlupujú národ lacnými seriálmi a neskutočne hlúpymi spolitizovanými filmami,  ktoré aj financujú. Ako na Jednotke nedávajú počas dňa slovenskú tvorbu,  ale západnú. Ako sa opičia po západnej amorálke a štýle,  ako nevidia tie dva milióny exekúcií,  ako nerieši spoločnosť sfetovaných mladých ľudí, bezdomovectvo,  kriminalitu, korupciu a prázdnotu ducha,  atď atď.

Naša zem nespieva, ale plače.

 

 

 

 

 

Pellegriniho nemôže už nikto prekonať.

18.03.2020

Pellegrinimu ako novému premiérovi som, priznám sa, takmer vôbec nedôveroval, ale presne v týchto ķrízových časoch som si uvedomil, že je to človek na správnom mieste. Nastupujúci premiér ho nemôže prekonať už len z toho hľadiska ako sa správa. Princ, šašo či kráľ Igor, ako nám ukázal vo svojich preslovoch sa riadi heslom: „podľa seba súdim iných“?! Keď [...]

Pravdivý výklad textu piesne od Tublatanky „Pravda víťazí“.

28.02.2020

Už dlho som som rozmýšľaľ o texte tejto piesni a stále mi tu niečo nesedelo. Nejde ani tak o Maťa Ďurindu. To je skvelý spevák, ale ide o ten text a kontext doby v ktorom bola naspievaná a o čom akože mala hovoriť. Prišiel som však na to, že v rámci kontextu doby je to do určitej miery nepravdivé. Skúsim teda dať na správnu mieru to, čo bolo pomenované a ako by pieseň [...]

S novou vládou opozície príde aj karneval.

13.02.2020

Dlho som podvedome hľadal znaky tejto doby, ktorá sa nás od svetovej strany západnej snaží silou a už aj mocou zničiť. A samozrejme nie len znaky. Myslím, že som charakterizovanie doby a štýlu, ktorý sa na západe presadzuje vďaka privilegovanej menšine a jej morálnemu rozkladu aj pomenoval. Ale o tom neskoršie. No, celkom určite môžeme povedať, že nástroje na zmenu [...]

Belgium New Commission

Šefčovič: EÚ pomôže. So Slovenskom by som nerobil experimenty

04.04.2020 18:40

EÚ podľa Šefčoviča využije každé euro na boj s koronakrízou, na naštartovanie ekonomiky a na zachovaním zamestnanosti.

Vírus / Lekár / Lekári /

Ohrozenie koronavírusom cíti podľa prieskumu 82 percent Slovákov

04.04.2020 17:35

V niektorých preventívnych opatreniach začali ľudia podľa prieskumu poľavovať.

Ide o pravdu, Šoth

Ide o pravdu s prezidentom asociácie súkromných lekárov Mariánom Šóthom

04.04.2020 15:00

Ambulancie v krízovom režime bojujú o prežitie, ako sa to dotkne pacientov? V relácii Ide o pravdu o tom hovorí prezident asociácie súkromných lekárov MUDr. Marián Šóth.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Útok nožom na juhovýchode Francúzska si vyžiadal najmenej dve obete

04.04.2020 13:24

Z predbežného vyšetrovania nateraz vyplýva, že podozrivý je žiadateľom o azyl zo Sudánu.