Založ si blog

Rok 2019 bol rokom Ruska. Ako aj celé desiate roky.

Desiate roky skončili. Sú definitívne za nami. Tak isto ako v 20. storočí, tak aj teraz sa niesli bohužiaľ v znamení vojny v Európe. I keď nie až tak tragickej ako vtedy, no o to traumatizujúcejšej vďaka médiám a rýchlosti šírenia lživých správ o konflikte na Ukrajine. Väčšinou ale na tej istej úrovni ako vtedy, keďže väčšina ľudí nevedela ozajstnú pravdu o vojne. Viď články nižšie o konflikte na Ukrajine.

Celkom určite ale treba vyzdvihnúť hrdinský zápas o pravdu Ruskej federácie, ako aj zápas o životy ľudí, ktoré vďaka pripojeniu Krymu Rusko zachránilo pred ukrajinskými banderovcami ako aj na východe Ukrajiny. Za to im patrí neskutočná vďaka!!! Takisto aj boj v Sýrii.

 

Najväčší podiel na biblickom boji Ruska za rovnováhu na planéte nesie najmä Vladimír Putin.

Ten si bez pochyby zaslúži minimálne nobelovu cenu za mier. No aj bez nej všetci vieme, že cene mieru nastolil práve on najvernejší obraz.

No budúcnosť slovanstva  a slobody národov je stále otázna. Vidno to najmä na zradcovskom postoji a správaní niektorých, paradoxne, slovanských národov voči jeho najväčšiemu ochrancovi a bratovi Rusovi.

Tu  myslím netreba pridávať podrobnosti. Všetci poznáme tú vyzdvihovanú menšinu antagonistov a nenávistné osoby v médiách. Ako prostriedok šírenia nenávisti, platených priamo alebo nepriamo mimovládkami a zapredanosťou sa „diablovi“.

Pokus o rozkol je teda stále na programe.

Ostáva to teda všetko na pleciach národov, ako sa s týmto divadlom vysporiadajú a či budú naďalej tlieskať týmto „dobrým a presvedčivým hercom“ alebo ich vypískajú.

No v prvom rade si treba položiť otázku, či už náhodou nie je neskoro a či nie je viac ako polovica národa taký istý ako tí falošní herci. 

Či sa Slovania budú naďalej sami sebe vzďaľovať alebo približovať.

Rusko robilo čo mohlo. Nemožno mu nič zazlievať. Avšak naša benevolencia k zradcom, kriminálnikom, demagógom a janičiarom ostáva naďalej  vážnym problémom pre našu slovanskú aj európsku mierovú budúcnosť. No, konštruktívnu kritiku treba zachovať. Je súčasťou demokracie.

Napriek všetkým krivdám, ktoré západ pácha na Ruskom národe sa stalo Rusko v minulom desaťročí potravinovo  sebestačné, a navyše aj najväčším vývozcom obilia na svete. Výrazne pokročilo na poli vojenskej techniky, najmä vďaka systému  „Avangard“. Tieto hypersonické rakety, letiace 27 krát rýchlejšie ako zvuk prakticky nie sú zostreliteľné a zabezpečujú, vďaka Bohu, pokojný spánok, resp. mali by zabezpečovať pokojný spánok všetkým slušným ľuďom. Realita je však podľa mňa presne opačná. Dobrí ľudia sa trasú, a tí zlí si spinkajú ako v bavlnke. Boh vie čím to je.

Nech je tak či tak, nasledújúce básne posielam ruskému národu, Ruskej federácii a všetkých  ľuďom, ktorí sa v predchádzajúcom desaťročí pričinili o pravdu, mier a o to, aby aj náš doráňaný slovenský duch aspoň dokrýval na prah novej éry dvadsiatych rokov.

Veľké ĎAKUJEM im patrí a šťastný nový rok želám.

 

Ruská duša 2

 

Velebím ťa Rusko. Brat môj.

Ako odrážaš krvavých,

nenávistných papúľ tlamy,

z čiernych hadov šípy jedu.

Zo strany na stranu správnu.

Supie zobáky, hláv hyen…

režú Krista na kríži zas,

solia rany z falošných sĺz…

Cenu životom vrátiť skús.

…Do košiara Štúrov odkaz.

Brat. Rus. Nezabúdaj na nás.

Hynieme v potupe sami.

Rozohnané stádo vlkmi

v rúchu ovčom, faloš v oku.

Dušou mohutná krása plání

krídla „naspiaž“, bozky dlaní.

 

11.1. 2017 KJ.

 

 

 

 

 

Pellegriniho nemôže už nikto prekonať.

18.03.2020

Pellegrinimu ako novému premiérovi som, priznám sa, takmer vôbec nedôveroval, ale presne v týchto ķrízových časoch som si uvedomil, že je to človek na správnom mieste. Nastupujúci premiér ho nemôže prekonať už len z toho hľadiska ako sa správa. Princ, šašo či kráľ Igor, ako nám ukázal vo svojich preslovoch sa riadi heslom: „podľa seba súdim iných“?! Keď [...]

Pravdivý výklad textu piesne od Tublatanky „Pravda víťazí“.

28.02.2020

Už dlho som som rozmýšľaľ o texte tejto piesni a stále mi tu niečo nesedelo. Nejde ani tak o Maťa Ďurindu. To je skvelý spevák, ale ide o ten text a kontext doby v ktorom bola naspievaná a o čom akože mala hovoriť. Prišiel som však na to, že v rámci kontextu doby je to do určitej miery nepravdivé. Skúsim teda dať na správnu mieru to, čo bolo pomenované a ako by pieseň [...]

S novou vládou opozície príde aj karneval.

13.02.2020

Dlho som podvedome hľadal znaky tejto doby, ktorá sa nás od svetovej strany západnej snaží silou a už aj mocou zničiť. A samozrejme nie len znaky. Myslím, že som charakterizovanie doby a štýlu, ktorý sa na západe presadzuje vďaka privilegovanej menšine a jej morálnemu rozkladu aj pomenoval. Ale o tom neskoršie. No, celkom určite môžeme povedať, že nástroje na zmenu [...]

Belgium New Commission

Šefčovič: EÚ pomôže. So Slovenskom by som nerobil experimenty

04.04.2020 18:40

EÚ podľa Šefčoviča využije každé euro na boj s koronakrízou, na naštartovanie ekonomiky a na zachovaním zamestnanosti.

Vírus / Lekár / Lekári /

Ohrozenie koronavírusom cíti podľa prieskumu 82 percent Slovákov

04.04.2020 17:35

V niektorých preventívnych opatreniach začali ľudia podľa prieskumu poľavovať.

Ide o pravdu, Šoth

Ide o pravdu s prezidentom asociácie súkromných lekárov Mariánom Šóthom

04.04.2020 15:00

Ambulancie v krízovom režime bojujú o prežitie, ako sa to dotkne pacientov? V relácii Ide o pravdu o tom hovorí prezident asociácie súkromných lekárov MUDr. Marián Šóth.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Útok nožom na juhovýchode Francúzska si vyžiadal najmenej dve obete

04.04.2020 13:24

Z predbežného vyšetrovania nateraz vyplýva, že podozrivý je žiadateľom o azyl zo Sudánu.