Založ si blog

Slovenský duch (Elán) je mŕtvy.

Slovenský národ, resp. ľudia v spoločenstve a na priestranstve súčasnej SR zažili aj ťažšie odbobia svojej existencie aké máme dnes, to je aj priemerne informovanému človeku z dejepisu dobre známe, ale duch aj napriek tým ťažkým časom útlaku zo strany Uhorska, tureckých nájazdov, anarchie počas stredoveku, fašistického Nemecka a jeho rabstvu na slovanských územiach nikdy nezažil niečo obdobné ako dnes. Umieranie ducha národa. Šialenstvo, ktoré je dnes nadstavené na osi migranti alebo MY má príčiny rôzne. O nich som sa vyjadril už dosť a nedubem ich opakovať. Spomeniem len sexuálny podtón, skrytý za “ humánne “ demagógie a sugestívne frázy. Vychádza to z toho najprimitínšieho pudu človeka, pri ktorom sa prestáva taký jedinec racionálne a zodpovedne správať. Takých jedincov máme dosť v rôznych politických stranách, spolkoch, medzi mediálne známymi osobami pôsobiacimi denno denne deštruktívne na psychiku Slovákov aj medzi hercami – politikmi.

Pravda a slobodný názor začínajú byť nedostatkovým tovarom, a to je dôkaz o tom,  že demokracia v našom spoločensko-politickom systéme nie je!!!

Ďalším dôkazom o “ diktatúre a úsmevom, resp. úškrnom “ je aj gradácia cenzúry!!! Spomeniem len cenzurovanie nového hitu od skupiny Elán. Je neuveriteľné, že skupina, ktorá vypredala Carnegie hall v USA či zaplnila Letenskú plán v Prahe a predala okolo 5 miliónov nosičov je ignorovaná slovenskými médiami. Jej pieseň “ Bulvárne krysy “ je navyše o aktuálne najproblematickejšej téme, o novinároch a ich beztrestnosti v rámci klamania, urážania, ohovárania, rýpania sa v sukromí či zavádzania v našej spoločnosti. Pieseň je navyše mimoriadne kvalitná čo do hudby, textu aj celkového spracovania a spolu s nadčasovým videoklipom zachytáva súčasnú realitu v jej prapodstate. Odhaľuje nám ten najväčší problém dneška. Bulvár. Ten zasahuje svojou falošnou tvárou a zapredanosťou výrazne do myslenia ľudí. Deformuje ho, píše za zrkadlom so stovkami eur na stole hocičo a v hocijakej forme a obsahu, len aby ovplyvňoval politické dianie na Slovensku smerom k zániku, amorálnostiam a viedol spoločnosť do chaosu v ktorom sa najlepšie loví kapitalistom, oligarchom a zahraničným mimovládkam. Tie navyše fungujú tak, že sú akýmsi korupčným nástrojom pri zmenách systémov a pri výmene politikov, nie pre blaho vlastných národov. Ale majú takú silu, že dokážu presvedčiť o svojej lži.

Často zaobalujú hov.ná do krásnych obalov, namaľovaných, trblietajúcich sa a dobre znejúcich. Tie potom zaplavujú  smradom národ a rozožierajú ho zvnútra. A niektorí ľudia takýmto osobám sami pritom aj tlieskajú.

Cenzúra však nie je len v tomto prípade. Cenzurujú sa aj iní umelci, osoby, osobnosti v tv, ako aj v rádiách či ľudia na sociálnych sieťach.

Však hlavnou úlohou ostáva zistiť, čo je hnacím motorom týchto deštrukčných počinov ľudí, ktorí za tým všetkým stoja. Je to viera Soroša, že ak sa celý svet pomieša a nebudú už vlastne národy, viery, odlišné rasy a národnosti, tak nebudú ani vojny? Čo je absolútny omyl.

Či sú za tým peniaze? Či spomenutý sexuálny podtón?

Jednofarebný svet so sedemdesiatimi pohlaviami? Naozaj to chceme? A vládu chorých ľudí túžiacich len po moci a peniazoch?

Duch národa je aj skupina Elán. Stačí si vypočuť len nový album. V ňom sa skrýva. Dovoľte mu prosím slovenské médiá žiť. Alebo už nie ste slovenské?

Pellegriniho nemôže už nikto prekonať.

18.03.2020

Pellegrinimu ako novému premiérovi som, priznám sa, takmer vôbec nedôveroval, ale presne v týchto ķrízových časoch som si uvedomil, že je to človek na správnom mieste. Nastupujúci premiér ho nemôže prekonať už len z toho hľadiska ako sa správa. Princ, šašo či kráľ Igor, ako nám ukázal vo svojich preslovoch sa riadi heslom: „podľa seba súdim iných“?! Keď [...]

Pravdivý výklad textu piesne od Tublatanky „Pravda víťazí“.

28.02.2020

Už dlho som som rozmýšľaľ o texte tejto piesni a stále mi tu niečo nesedelo. Nejde ani tak o Maťa Ďurindu. To je skvelý spevák, ale ide o ten text a kontext doby v ktorom bola naspievaná a o čom akože mala hovoriť. Prišiel som však na to, že v rámci kontextu doby je to do určitej miery nepravdivé. Skúsim teda dať na správnu mieru to, čo bolo pomenované a ako by pieseň [...]

S novou vládou opozície príde aj karneval.

13.02.2020

Dlho som podvedome hľadal znaky tejto doby, ktorá sa nás od svetovej strany západnej snaží silou a už aj mocou zničiť. A samozrejme nie len znaky. Myslím, že som charakterizovanie doby a štýlu, ktorý sa na západe presadzuje vďaka privilegovanej menšine a jej morálnemu rozkladu aj pomenoval. Ale o tom neskoršie. No, celkom určite môžeme povedať, že nástroje na zmenu [...]

Belgium New Commission

Šefčovič: EÚ pomôže. So Slovenskom by som nerobil experimenty

04.04.2020 18:40

EÚ podľa Šefčoviča využije každé euro na boj s koronakrízou, na naštartovanie ekonomiky a na zachovaním zamestnanosti.

Vírus / Lekár / Lekári /

Ohrozenie koronavírusom cíti podľa prieskumu 82 percent Slovákov

04.04.2020 17:35

V niektorých preventívnych opatreniach začali ľudia podľa prieskumu poľavovať.

Ide o pravdu, Šoth

Ide o pravdu s prezidentom asociácie súkromných lekárov Mariánom Šóthom

04.04.2020 15:00

Ambulancie v krízovom režime bojujú o prežitie, ako sa to dotkne pacientov? V relácii Ide o pravdu o tom hovorí prezident asociácie súkromných lekárov MUDr. Marián Šóth.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Útok nožom na juhovýchode Francúzska si vyžiadal najmenej dve obete

04.04.2020 13:24

Z predbežného vyšetrovania nateraz vyplýva, že podozrivý je žiadateľom o azyl zo Sudánu.